Inżynieria techniczno-informatyczna

studia drugiego stopnia (magisterskie)

Studia niestacjonarne (zaoczne)  2150 zł za semestr
Studia magisterskie trwają 1,5 roku

Od 30.01.2017 - 19.02.2017 trwa rejestracja na ten kierunek.

Już dzisiaj poznaj technologie jutra

Studia na kierunku inżynieria techniczno-informatyczna na UKW przeznaczone są dla osób zainteresowanych techniką i nowinkami technicznymi. Na studiach zdobędziesz wiedzę z zakresu inżynierii wytwarzania, inżynierii materiałowej, budowy maszyn, metod badań materiałów przy wykorzystaniu metod komputerowych i technik informatycznych. Nauczysz się tworzenia aplikacji w językach programowania, projektowania i wdrażania systemów informatycznych oraz zastosowań technik multimedialnych.

Specjalności:

• inżynieria biokompozytów: studia poszerzają wiedzę absolwenta w zakresie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów techniki w oparciu o wiedzę generowaną przez naukę o materiałach,  świadomego kształtowania mikro i makrostruktury materiału w celu uzyskania określonych właściwości, współczesnych metod badań biokompozytów, projektowania i konstruowania, modyfikacji właściwości materiałów oraz technologii ich wytwarzania - dzięki temu absolwent może znaleźć zatrudnienie w przemyśle placówkach badawczo-rozwojowych, szkolnictwie zawodowym i administracji publicznej.
  • projektowanie konstrukcji drewnianych wspomagane komputerowo: studia poszerzają wiedzę absolwenta o zagadnienia związane z drzewnictwem, szczególnie z zakresu wytwarzania materiałów drzewnych ich zastosowania w technice projektowania i konstruowania, technologii konstrukcji drewnianych stosowania metod komputerowych w projektowaniu materiałów i konstrukcji – dzięki temu absolwent może znaleźć zatrudnienie w przemyśle placówkach badawczo-rozwojowych, szkolnictwie zawodowym i administracji publicznej.

Gdzie możesz znaleźć pracę po inżynierii techniczno-informatycznej na UKW

Absolwent kierunku edukacja techniczno-informatyczna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego przygotowany jest do pracy w przedsiębiorstwach przemysłowych, bankowości, administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej oraz zapleczu badawczo-rozwojowym przemysłu. Może także uzyskać kwalifikacje nauczycielskie, wybierając dodatkowy moduł nauczycielski (płatny), do nauczania w szkołach:

• gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przedmiotów: technika, podstawy informatyki oraz informatyka,
  • zawodowych różnego typu i stopnia przedmiotów: rysunek techniczny, materiałoznawstwo i technologia metali, technologia drewna i tworzyw sztucznych, mechanika techniczna, podstawy elektrotechniki i elektroniki, zajęcia warsztatowe o różnym profilu, praktyki zawodowe.

Absolwent, poza wiedzą techniczną i informatyczną, uzyska także umiejętności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, umożliwiające pełnienie funkcji kierowniczych w różnych obszarach gospodarki.

Warto studiować Inżynierię techniczno-informatyczną na UKW

Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki
Instytut Techniki
ul. J. K. Chodkiewicza 30
www.technika.ukw.edu.pl

1. Studia 1,5 roczne przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych kierunku
edukacja techniczno-informatyczna oraz kierunków pokrewnych.

O przyjęciu decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.

2. Studia 1,5-roczne przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych kierunków innych niż wymienione w pkt. 1.

1. Przyjęcie kandydatów odbywać się będzie na podstawie wyniku egzaminu pisemnego (test z zakresu treści kierunkowych i podstawowych właściwych dla kierunku edukacja
    techniczno-informatyczna)
  2. Za egzamin pisemny (test) można uzyskać maksymalnie 50 punktów. Egzamin wstępny jest zdany, jeżeli kandydat uzyskał minimum 30 punktów.

UWAGA: Do egzaminu mogą również przystąpić kandydaci, którzy ukończyli studia wyższe na kierunku edukacja techniczno-informatyczna (wychowanie techniczne), ale uzyskana ocena na dyplomie nie gwarantuje, w ich przekonaniu, przyjęcia na studia drugiego stopnia na podstawie oceny na dyplomie.

Lista przedmiotów

I semestr

• Modelowanie matematyczne w technice
  • Kształtowanie i badanie struktury i własności materiałów